Prekių katalogas

IR apšvietimas - naktinis matymas

IR apšvietimas - naktinis matymas

IR apšvietimas

Dauguma vaizdo stebėjimo kamerų turi ir naktinį matymą, kuris leidžia stebėti aplinką net ir visiškoje tamsoje. Tačiau kaip tai veikia?

Dažniausiai vaizdo stebėjimo kamerose naudojamas IR naktinis matymas, kuris paremtas infraraudonųjų spindulių apšvietimu. Kai sutemsta, apšvietimas įsijungia ir apšviečia vaizdo stebėjimo kameros matymo lauką. Infraraudonieji spinduliai visiškai nematomi plika akimi, nes bangos ilgis yra ilgesnis, o dažnis mažesnis negu įprastos matomos šviesos. Nėra skirtumo, kokios yra aplinkos sąlygos, infraraudonieji spinduliai aptinka šilumą, sklindančią nuo objekto ir infraraudonuosius duomenis paverčia elektroniniu atvaizdu. Be to, vaizdo stebėjimo kamerų filmuota medžiaga nakties metu yra juodai balta, kadangi žmogaus akis gali geriau atskirti juodą nuo baltos nei tai padaryti su kitomis spalvomis, tarkim melyna ar raudona. Būtent dėl to, daugumoje vaizdo stebėjimo kamerų yra monochrominis filtras, tam, kad būtų paprasčiau mums stebėti vaizdą.

Dauguma vaizdo stebėjimo kamerų, kurios turi naktinio matymo galimybę, taip pat turi tai, kas vadinama IR filtru. Filtras automatiškai pajunta dienos šviesą ir įsijungia, taip išjungdamas infraraudonųjų spindulių apšvietimą tam, kad filmuojamas vaizdas būtų spalvotas. Kai sutemsta, filtras automatiškai išsijungia ir praleidžia daugiau šviesos, įskaitant ir infraraudonuosius spindulius, sklindančius iš kameros.
Taigi, kaip galima nustatyti, kiek geras yra kameros infraraudonųjų spindulių apšvietimas? Pirma charakteristika yra kameros liuksai. Liuksai nurodo, kokio šviesos kiekio reikia, norint gauti gerą vaizdą. Akivaizdu, kuo mažiau liuksu, tuo mažiau kamerai šviesos reikia. Jeigu kamera turi 0 liuksų, kai infraraudonųjų spindulių apšvietimas įjungtas, tai reiškia, kad ji gali matyti visiškoje tamsoje.Antra charakteristika yra atstumas, kurį kamera gali matyti visiškoje tamsoje. Atstumas priklauso nuo infraraudonųjų spindulių LED lempučių skaičiaus.

Kamerai esant už lango, naktį nieko nesimato, kadangi infraraudonieji spinduliai atsispindi nuo stiklo.

Taigi, kameros su infraraudonaisiais spinduliais yra geriausia apsauga nakties metu, nesvarbu kokios tuo metu yra oro sąlygos. Jeigu norite matyti naktį, nėra nieko geriau, nei infraraudonųjų spindulių technologija.