Prekių katalogas

Kamerų maitinimas 12V, POE

Kamerų maitinimas 12V, POE

AHD/TVI/CVI/analoginės vaizdo stebėjimo kameros

Dažniausiai naudojamoms stebėjimo kameroms reikalinga 12V įtampa. Lengviausiai ją galima išgauti kamerą prijungiant prie aukštesnės (100-240V) įtampos elektros lizdo, panaduojant maitinimo šaltinį. Taip pat galima panaudoti hermetinį maitinimo šaltinį, skirtą montuoti instaliavimo dėžutėse. Didžiausias kabelio atstumas nuo kameros iki maitinimo šaltinio priklauso nuo maitinimo šaltinio srovės stiprio bei nuo kabelio storio, kuo kabelis storesnis, tuo mažesnė varža ir didesnė srovė praleidžiama. Reikalingo maitinimo šaltinio srovės stipris priklauso nuo to, kokio srovės stiprio reikia kamerom. Mūsų siūlomoms kameroms reikalingas 0,5 – 1,2 ampero srovės stipris (tikslų kamerai reikalingą srovės stiprį galima rasti prie kameros specifikacijų), todėl turint didesnio srovės stiprio maitinimo šaltinį, pvz. 3 A, galima užmaitinti kelias kameras, panaudojus maitinimo kabelio šakotuvą. Didesnės kameros, pvz. valdomos, naudoja daugiau elektros energijos, pvz. 3-4A srovės stiprio.

Rečiau naudojamos kameros maitinamos 24V arba 230V įtampa. 

IP vaizdo stebėjimo kamerų maitinimas

Be POE

IP kameroms taip pat reikalinga 12V įtampa. IP kameroms maitinimą galima atvesti atskiru kabeliu arba per tą patį internetinį UTP kabelį, panaudojus POE šakotuvo ir indžektoriaus komplektą. Šiais atvejais kamerų maitinimo reikalavimai būtų tokie patys, kaip ir AHD/TVI/CVI/analoginėms kameroms, tačiau užmaitinti kamerą internetiniu kabeliu galima tik tuo atveju, jei kabelio ilgis yra iki 15-20 metrų, priklausomai nuo kamerai reikalingo srovės stiprio. Didesniu atstumu kabelio varža yra pernelyg didelė, kad 12V įtampa srovės stipris būtų pakankamas. 

Su POE

POE tai technologija, leidžianti maitinimą kamerai tiekti internetiniu kabeliu. Internetinį kabelį sudaro 8 laidai, susukti į 4 poras. Dvi iš šių porų yra naudojamos siųsti informaciją, o kitos dvi yra nenaudojamos. Kadangi elektrinė srovė teka grandine, kitos dvi poros reikalingos tam, kad perduotų energiją. Tiekiama srovė yra 24-48 voltų. Ši, palyginus aukšta įtampa, leidžia efektyviai perduoti kabeliu energiją. Naudojama įtampa yra saugi vartotojui, tačiau gali rimtai pakenkti prietaisui, kuris nepriima POE. Ši technologija veiksminga, kai kabelio ilgis yra iki 100m.

Kad apsaugoti įrangą ir elektros energijos perdavimą atlikti kokybiškai ir tik tokiu atveju, jei įrenginys palaiko būtent tokį maitinimą, geriausia naudoti IEEE 802.3af standartą palaikančią įrangą. 

Papraščiausias būdas yra, kai įrašymo įrenginys turi LAN jungtis su POE. Tokiu atveju įrašymo įrenginys užmaitintų kamerą, tereiktų internetiniu kabeliu sujungti įrašymo įrenginį su kamera.
Kitas variantas yra naudoti tinklo šakotuvą su POE jungtimis. Tokiu atveju reikia interneto kabelį atvesti iš interneto maršrutizatoriaus į tinklo šakotuvą, o tinklo šakotuvą sujungti su kameromis. Maršrutizatorius automatiškai nustato, kurie prietaisai yra su POE ir tiekia jiems maitinimą.
Trečias būdas yra naudoti POE maitinimo šaltinį. Šiuo atveju reikia maitinimo šaltinį prijungti į elektros lizdą ir atvesti internetinius kabelius iš kameros ir interneto maršrutizatoriaus ar tinklo šakotuvo.