Prekių katalogas

Kodavimas H.264/H.265/H.265+/MJPEG

 • Kodavimas H.264/H.265/H.265+/MJPEG

  Video kodavimas tai procesas, kai duota video įvestis yra paversta į skaitmeninį formatą, kuris yra suderinimas su dauguma internetinių grotuvų ir mobiliųjų įrenginių. Turbūt šiuo metu plačiausiai naudojamas yra H.264 kodavimas, naujesnis yra H.265, taip pat populiarus yra MJPEG.

  Pagrindinis MJPEG vaizdo suspaudimo formato skirtumas, palyginus su kitais, yra tas, kad jis suspaudžia kiekvieną kadrą atskirai, o kiti suspaudžia iškart visus. MJPEG yra atskirų iš eilės suspaustų nuotraukų surinkimas, tai įtakoja aukštą rezoliucijos kokybę. Todėl, jei kurio nors kadro suspaudimas būtų brokuotas, tai nepaveiktų viso vaizdo įrašo. Tačiau MJPEG suspaudimas neperteikia jokių garsų, vaizdo įrašai užima nemažai vietos.

  H.264 kodavimas šiuo metu yra vienas labiausiai naudojimų formatų vaizdo įrašymui, suspaudimui ir vaizdo įrašų platinimui. Kuriant šį kodavimą, pagrindinis tikslas buvo išgauti gerą vaizdo kokybę, vaizdo įrašui užimant žymiai mažiau atminties, palyginus su ankstesniais standartais. Naudojant H.264 vaizdo kodavimą, vaizdo įrašas užims maždaug 50% mažiau atminties, nei naudojant senesnę koduotę, bet dėl to šiek tiek nukenčia vaizdo kokybė.

  Tačiau H.264 nepalaiko vis labiau populiarėjančios 4K raiškos dėl per mažo suspaudimo koeficiento. Tada gelbsti naujas vaizdo įrašų kodavimo standartas H.265. Šis standartas kurtas tam, kad dvigubai padidintų suspaudimo efektyvumą, palyginus su H.264 standartu, tuo pačiu sumažindamas ir internetu perduodamo srauto kiekį, tačiau šis suspaudimas reikalauja pažangesnės techninės įrangos. Atliekant įrašą H.265 protokolu sutaupoma iki 50% kietojo disko vietos palyginus su H.264.

  H.265+ tai nauja technologija H.265 pagrindu, paremta programiniu vaizdo apdorojimu, kada įrenginys, priklausomai nuo stebimo vaizdo gali keisti perduodamą duomenų srautą, taip taupydamas disko vietą. Laikotarpiai, kai vaizdas statiškas, stebimi sumažinus duomenų srautą. Taip mažiau apkraunama įranga, įrašai užima mažiau vietos diskuose, išvengiama vaizdo vėlavimų ar strigimų.