Prekių katalogas

Objektyvai ir jų matymo kampas

 • Objektyvai ir jų matymo kampas

  Objektyvas ir matymo kampas

  Vaizdo stebėjimo kameros objektyvas yra apvali stiklinė plokštelė, pro kurią privalo praeiti šviesa tam, kad pasiektų vaizdo jutiklį (sensorių). Nuo objektyvo formos ir atstumo tarp objektyvo bei vaizdo sensoriaus priklauso, kokiu kampu filmuos kamera. Kuo objektyvas mažesnis, tuo matymo kampas didesnis (matysite didesnį plotą, tačiau su mažesniu detalumu į tolį), kuo objektyvas didesnis, tuo matymo kampas mažesnis (matysite mažesnį plotą, tačiau su didesniu detalumu į tolį).

  Veikimo principas

  Kai šviesa pasiekia vaizdo stebėjimo kameros objektyvą, ji yra nukreipiama į vaizdo sensorių, kuris įrašo tai, kas pasiekia pikselius ir užfiksuoja vaizdą. Tai, kokį vaizdą kamera įrašinėja, priklauso nuo objektyvo tipo. Išskiriami 3 objektyvų tipai:
  • Fiksuotas – objektyvas nereguliuojamas (neįmanoma pakeisti vaizdo stebėjimo kampo);
  • Mechaninis – objektyvas reguliuojamas (galima pakeisti vaizdo stebėjimo kampą, tačiau po to reikia iš naujo sufokusuoti vaizdą pačiam);
  • Zoom auto-focus – objektyvas reguliuojamas (galima pakeisti vaizdo stebėjimo kampą ir vaizdas automatiškai susifokusuoja).

  Fiksuotas objektyvas yra tinkamas tose zonose, kur objektai yra pastoviu atstumu nuo kameros, tarkim įėjimo į kambarį stebėjimas. Reguliuojamas objektyvas yra tinkamas tose situacijose, kuriose norite stebėti kelis objektus, pavyzdžiui automobilius stovėjimo aikštelėje, kai automobilio numerių nebūtų įmanoma įžiūrėti su fiksuotu plataus kampo objektyvu.

  Vaizdo stebėjimo kampo priklausomybė nuo objektyvo ir sensoriaus dydžio (apytiksliai duomenys):