Prekių katalogas

Stebėjimo kamerų pranešimų siuntimas į išmanųjį telefoną

Stebėjimo kamerų pranešimų siuntimas į išmanųjį telefoną

Dauguma šiuolaikinių kamerų ir kamerų sistemų turi galimybę siųsti vienokius ar kitokius pranešimus į telefoną apie pastebėtus įvykius. Ką reikia žinoti?

Kokie gali būti pranešimai?

1. Sms žinutės - tai pakankamai retas pranešimų siuntimo būdas, kadangi kamera turi turėti sim kortelę ir siųsti pranešimus iš jos. Jas dažniausiai siunčia medžiotojų kameros. 

2. Pranešimai į telefono kamerų programėlę. Tai funkcija, kurią turi didžioji dauguma modernių kamerų, kurios yra susietos su telefono programėle. 

Apie ką kameros gali informuoti jų šeimininką?

1. Paprastos judesio detekcijos suveikimas. Šį funkcionalumą turi beveik visos šiuolaikinės kameros. Jį aktyvavus kamera fiksuos judesio detekciją nuo bet kokio pasikeitimo matomame vaizde - žmonių, automobilių, lietaus, lapų judėjimo, gyvūnų, musių, šviesos pasikeitimo ir t.t. Tokia detekcija nėra tinkamiausias būdas norint gauti pranešimus į telefoną nes jų per dieną gali būti šimtai, jei kameros sumontuotos lauke. Kai kurie gamintojai net uždėję apribojimus, kiek per dieną serveris gali tokių pranešimų išleisti, nes jų būna tikrai daug.  

2. Apie išmanios vaizdo analitikos užfiksuotą suveikimą - dažniausiai žmogaus detekciją. Tai yra labai svarbu ir naudinga, kadangi kameros, analizuodamos vaizdą, išfiltruoja tik tai, kas jums svarbu.

Tai žmonių, automobilių detekcija pritaikant skirtingiems scenarijams - tam tikrų zonų priskyrimas, perimetro saugojimas, įtartinai besielgiančių žmonių identifikavimas - kai kažkas neįprastai ilgai užsibūna saugomoje vietoje ar neįprastai daug žmonių susiburia ir pan.

Dažniausiai naudojama funkcija - žmogaus detekcija tam tikroje zonoje, kur jo neturėtų būti be savininko žinios. Automobilio detekcija mažiau svarbi, kadangi pats automobilis dažniausiai nekelia pavojaus, o kelia juo važiuojantys asmenys, kai išlipa iš automobilio.

Jei planuojate įsigyti visą kamerų sistemą, o ne pavienes kameras, atkreipkite dėmesį, kad ne visos kameros gali siųsti pranešimus, kai jos yra prijungtos per įrašymo įrenginį, nors jos gali siųsti, kai yra pajungtos be įrašymo įrenginio. Pasitikslinkite prieš perkant. 

Žmogaus detekcijos veikimo atstumai

Plačiakampės 4-5Mp kameros (2,8mm-3,6mm objektyvais) – dienos metu gero matomumo metu maksimaliai gali fiksuoti žmogų maksimaliai iki 15-20m atstumu. Toliau objektas tampa per smulkus, kad indentifikuoti.

Naktį atstumai kiek mažesni – iki 10-15m. 8Mp raiškos kameros šiek tiek toliau gali identifikuoti žmones. Siauresnio matymo kampo kameros taip pat gerokai toliau fiksuoja žmones. Kuo aukštesnio aukšto lygio modelis tuo turi tolimesnį žmogaus detekcijos atstumą.

Tai nėra signalizacija. Turėkite omenyje

Nei vienas kamerų gamintojas nedeklaruoja 100% tikslumo. Gamintojai paprastai deklaruoja apie 90% tikslumą. Itin aukšto lygio modelių tikslumas 95-98%. Taigi paprastai tariant, vaizdo analitika eliminuoja 90-95% nereikalingų suveikimų.

Visgi, kad ir santykinai nedaug, tikrai gali pasitaikyti, kad: 

a. kamera neužfiksuos žmogaus

b. kamera tam tikrame apšvietime fiksuos kitus objektus kaip žmones. pvz. medį, stulpą, ar kitą vertikalų objektą gali užfiksuoti kaip žmogų.

Paprastai tariant, yra šiokia tokia tikimybė, kad neužfiksuos, taip pat, kad užfiksuos klaidingai. Juk tai vaizdo analizė, tai nėra jutikliai. 

Pranešimų į telefoną patikimumas

Norint gauti pranešimą į telefoną apie užfiksuotą žmogų, visų pirma reikia tikrai atlikti visus būtinus nustatymus įrangoje ir telefone, kad būtų tinkamai įjungta detekcija ir telefonas neblokuotų pranešimų ar neužmigdytų programėlės, kai ji veikia fone. Tada viskas veikia gerai ir tikrai pasitarnauja daugeliu įvairiausių situacijų. Tūkstančiai žmonių tai naudoja ir džiaugiasi šiuolaikinėmis saugumo sistemomis. 

Vistik kaip ir detekcijos tikslumas, taip ir pranešimo gavimas nėra 100% garantuotas. Vėlgi, tai nepakeičia signalizacijos, net ir viską teisingai padarius yra didesnė ar mažesnė tikimybė, kad kartais pranešimas gali jūsų nepasiekti, nes pvz:

1. Kamera bus tuo metu praradusi interneto ryšį; 2. Objekte nebus elektros; 3. Telefonas bus praradęs interneto ryšį; 4. Serveris neišsiųs dėl kokių nors sutrikimų; 4. Progamėlė telefone neparodys pranešimo dėl kokių nors telefono nustatymų ir blokavimo, kurie dažnai įsijungia po telefono atnaujinimų; 5. Taip pat serveris gali blokuoti, jei pranešimų bus pernelyg daug. 6. Taip pat būna laiko ribojimai, kas kiek sekunčių (pvz. 30 ar 120 ar 300) siunčia pranešimą, kad nesiųsti jų vieno po kito; 7. Arba tiesiog neišgirsite pyptelėjimo telefone. Visko pasitaiko. 

Taigi išmanios kameros ir pranešimų siuntimas yra itin svarbi pagalba saugant jūsų turtą. Rekomenduojame jas naudoti ir saugoti savo namus, sodybas, verslo patalpas. 

Žinoma, papildomai rekomenduojame naudoti ir apsaugos signalizaciją

 

Kadangi dabar jau žinote svarbiausius niuansus, kviečiame išsirinkti jums tinkamiausią Stebėjimo kamerą čia. Taip pat turime iš karto sukompklektuotų populiariausių kamerų komplektų, kuriuos tikrai labai lengvai susimontuoja patys klientai.