Prekių katalogas

Stebėjimo kameros ir jų tipai

 • Stebėjimo kameros ir jų tipai

  Susimasčius apie vaizdo stebėjimo kameras iškarto kyla klausimas, kokias kameras pasirinkti? Kam reikalingos cilindrinės kameros su montavimo baze, kur geriau montuoti kupolinę kamerą ar vis dėl to užteka tik vienos paprastos valdomos kameros? 

  Analoginės ir ip vaizdo stebėjimo kameros

  Šiuo metu egzistuoja du vaizdo stebėjimo kamerų tipai: analoginės ir skaitmeninės (IP). Žemiau trumpai apžvelgsime šių kamerų tipus.

  Analoginės apsaugos kameros

  Paskutiniu metu analgonės vaizdo stebėjimo sistemos praranda savo aktualumą rinkoje, tačiau vis dar pasižymi ypač žema įrangos kaina. Vis delto, šis kamerų tipas reikalauja daugiau darbo montuojant įrangą, kadangi sistemos veikimui yra reikalingi 2-3 kabeliai: maitinimui, signalo perdavimui ir jei pageidaujama mikrofonui. Atskirų analoginių kamerų funkcionalumas yra labai ribotas, ir be įrašymo įrenginio su jomis galima stebėti tik tiesioginį vaizdą monitoriaus ekrane.

  Skaitmeninės IP stebėjimo kameros

  Skaitmeninės apsaugos kameros siūlo daug didesnį funkcionalumą už analogines. Daugelyje šiuolaikiniu IP kamerų būna įmontuotas mikrofonas, judesio detekcijos funkcija, galimybė įrašyti įrašą į debesį ar siųsti pranešimus su nuotrauka elektroniniu paštu užfiksavus judesį stebėjimo lauke. Saitmeninės kameros pasižymi ne tik didesniu funkionalumu, bet ir žymiai paprastesniu montavimu. IP kameroms dabar užtenka prasivesti tik vieną UTP kabelį, kuris PoE technologijos pagalba kamerai paduoda maitinimą ir vaizdo signalą.

  Stebėjimo kameros maitinimas

  Abu kamerų tipai turi skirtingus stebėjimo kamerų modelius skirtingoms situacijoms. Tad visuomet apsaugos kameros tipas yra parenkamas pagal kliento reikalavimus, atsižvelgus į objektą, atstumus ir biudžetą.

  Kameros nedidelėms patalpoms

  Mažoms patalpoms, nedideliems biurams, kavinėms dažniausiai užtenka vienos kameros visai patalpai stebėti. Štai keli punktai, kurie padės išsirinkti kamerą:

  * Rinkitės kamerą su 2.8-3.6mm objektyvu. Tokios kameros turi platų matymo kampą, kuris leis vienos kameros pagalba matyti viską kas vyksta nedidelėje patalpoje. Stebėjimo kameros turinčios didesnį nei 4mm objektyvą mato daug mažesniu kampu, tad vienos tokios kameros stebėti, kad ir maža patalpą tikrai neužtektų.
  * Vykdant mažos patalpos stebėjimą ir turint gerą WIFI ryšį, galima rinktis apsaugos kamerą su WIFI. Taip nereikės vestis ilgų kabelių iki kameros. Kamerą užteks pajungti į elektros tinklą ir ji veiks.
  * Nedidelėse patalpose paranku rinktis kamerą su mikrofonu.
  * Jei reikia tik vienos kameros rinkitės tokią, kuri turi atminties kortelės jungtį. Taip sutapysite pinigų ir neapkrausite patalpos papildoma įranga (įrašymo įrenginiais).
  * Rinkitės stebėjimo kamerą su 10-20m naktinio matymo funkcija. Tai leis net ir nakties metu gerai matyti, kas vyksta stebimoje patalpoje.

  WIFI stebėjimo kamera

  Tai pat dauguma skaitmeninių kamerų jau palaiko ir H.265 bei H265+ vaizdo suspaudimo formatus. Šis parametras svarbus tuomet, kai norima sutaupyti kiek galima daugiau atminties įrašymo įrenginyje ar atminties kortelėje. Lyginant su H264 suspaudimu, H.265 leidžia sutaupyti net 50% vietos diske. Toks sprendimas labiausiai tinkamas stebint didelius objektus su dideliu kiekiu apsaugos kamerų.

  Stebėjimo kameros namams ir verslui

  Vietose, kuriose reikia matyti daug ir į visas puses puikiai tiks kupolinės kameros. Jos nekrenta į akis ir puikiai tinka prie interjero. Jas paprasta sumontuoti ir naudoti. Kameros objektyvas lengvai reguliuojamas jau po kameros sumontavimo

  Priklausomai nuo stebimo objekto reikia rinktis iš dviejų variantų: paprastos arba antivandalinės kupolinės stebėjimo kameros. Pvz.: lauke, patalpose, kur vyrauja neigiama temperatūra, prie liftų vertėtų montuotis antivandalines kameras. Tai pailgins kameros ilgaamžiškumą.

  Apsaugos kameros laukui

  Lauko kameroms keliami aukštesni reikalavimai. Pastato aplinkai, namų valdoms ir kitiems panašiems objektams labiausiai tinka cilindrinės kameros. Kameros patogiam montavimui turi specialią kojalę ir reguliuojamą korpusą, kurį galima pakreipti norimu kampu. Dauguma cilindrinių kamerų viršuje turi stumdomą stogelį, kuris padeda apsaugoti objektyvą nuo kitų šviesos šaltinių.

  Stebėjimo kamera laukui

  Stebint pastato perimetrą labiausiai tinka kameros turinčios siaurą matymo kampą su 4-12 mm objektyvu. Tokios kameros dažniausiai montuojamos kartu su montavimo baze. Jos deka yra paslėpiami stebėjimo kameros laidai ir maitinimo šaltinis. Pačios kameros paskirtis labiausiai tinkama stebėti įėjimus pro duris, vartus ar langus.

  Montuojant kameras lauke patartina rinktis bent jau IP65 saugumo standartą turinčias kameras. Šis standartas nurodo, kiek kamera yra hermetiška. Pirmas skaičius nurodo kameros apsaugą nuo dulkių, o antrasis apsaugą nuo dregmės. Kameroms esančioms lauke IP65 standarto pakanka, nes 6 reiškia visišką apsaugą nuo dulkių patekimo į kamerą, o 5 – apsaugą nuo vandens srovės iš visų pusių.

  Taip pat labai svarbu pasirinkti pakankamą IR apšvieimą. Jis naudojamas norint, kad kamera fiksuotų vaizdą net ir visiškoje tamsoje. Dabartinės kameros dažniausiai jau turi įmontuotą 20-30m naktinį matymą, tačiau stebint didesnius perimetrus reikėtų paiešokti kameros su galingesniu IR.

  Stebėjimo kameros didelėms teritorijoms

  Prekybos centrams ir didelėms aikštelėms optimaliausia naudoti valdomas PTZ kameras. Jos išsiskiria tuo, kad jas galima sukinėti į visas puses telefonu, kompiuteriu ar tiesiai per įrašymo įrenginį. Tai pat šios kameros pasižymi ir labai galingu priartinimu (ZOOM), kuris gali siekti net iki 36 kartų ir daugiau. Renkantis tokią stebėjimo kamerą svarbu atsižvelgti į jos sukimos greitį, kadangi kartais reikia sekti greitai judančius objektus labai dideliame plote.

  Tais atviejais, kuomet nėra galimybės montuoti daugiau nei vienos kameros, o reikia matyti visą teritoriją, galima rinktis ,,Fish-eye“ stebėjimo kamerą, kuri vienu metu stebi visus 360 laipsnių. Šių komerų korpusai labai panašūs į kupolinių, tačiau yra daug žemesni ir platesni, todėl puikiai tinka montuoti ant lubų.

  Primename, prieš montuodami vaizdo stebėjimo kameras būtinai pasitarkite su profesionalais. Jie padės jums išsirinkti tinkamą vaizdo stebėjimo sistemą namų ar verslo apsaugai.