Prekių katalogas

Vaizdo perdavimo technologijos

 • Vaizdo perdavimo technologijos

  HD technologijų kameros - AHD, HD-CVI, HD-TVI, HD-SDI

  Šios technologijos leidžia perduoti aukštos raiškos vaizdą koaksialiniais kabeliais. Tai puiki išeitis, jei norima stebėti aplinką aukšta raiška, tačiau nėra galimybės pakeisti jau išvedžiotų koaksialnių kabelių.

  Visos šios 4 technologijos iš esmės veikia tuo pačiu principu - skaitmeninė kamera fiksuoja vaizdą, toliau koduoja analoginiu signalu ir per koaksialinį kabelį perduoda įrašymo įrenginiui, kuris galingo dekoderio pagalba dekoduoja atgal į skaitmeninį signalą ir leidžia pasiekti itin aukštas raiškas - 2Mp, 4Mp, 5Mp, 8Mp (4K).

  Kiekviena iš šių 4 technologijų atlieka tą patį, tik naudoja skirtingus protokolus, dėl to tarpusavyje jos negali būti pakeičiamos viena kitos. HD–SDI technologijos perduodamo vaizdo kokybė yra labai gera, spalvos neiškreiptos ir geras spalvų aštrumas. Tačiau šios technologijos protokolas yra itin sudėtingas ir reikalauja labai galingų ir brangių įrenginių dekodavimui. Dėl to ši technologija naudojama labai mažai.

  Dėl to paplito kitos trys technologijos, kurios yra labai panašios - HD-TVI, HD-CVI, AHD. Dėl to daugelis gamintojų ilgainiui ėmė diegti visus 3 šiuos protokolus + analoginį (CVBS) į savo įrangą, kad būtų galima naudoti universaliai ir nereikėtų derinti, kur kokio protokolo įranga yra pajungta. Taip paplito hibridinės arba kitaip vadinamos "4 in 1" kameros. 

  Šie 3 protokolai yra mažiau sudėtingi ir dekodavimas reikalauja daug mažiau resursų. Dėl to daug sutaupoma gaminant įrangą. Šios technologijos, panašiai kaip ir IP technologija, leidžia per tą patį koaksialinį kabelį atlikti daugiau veiksmų:

  -perduoti vaizdą,

  -perduoti garsą,

  -valdyti kameros nustatymus,

  -gauti aliarminius signalus,

  -valdyti valdomas kameras, 

  -kai kurie gamintojai jau siūlo ir maitinimo perdavimą per koaksialinį kabelį, tačiau tai dar gana brangi paslauga. 

  Didžiausias vaizdo perdavimo atstumas yra AHD ir HD–TVI technologijų, jos vaizdą perduoti gali iki 480 metrų. HD – CVI technologijos vaizdo perdavimo didžiausias atstumas yra 390 metrų. HD–SDI technologija gali vaizdą perduoti tik iki 145 metrų.

  HD kamerų privalumai - aukšta raiška, žema kamerų kaina, papildomos funkcijos per tą patį kabelį, didelis vaizdo perdavimo atstumas, itin paprastas pajungimas, jokio vėlavimo.

  HD kamerų trūkumai: galimi vaizdo trukdžiai dėl nekokybiškų kabelių ar jungčių, sunkiai išplečiama sistema - kiekvienai kamerai reikalingas atskiras koaksialinis kabelis, kiek brangesni įrašymo įrenginiai dėl reikalingų didelių procesoriaus resursų dekodavimui. 

   

  IP kameros 

  IP kameros užfiksuotą perduoda skaitmeniniu būdu. Skaitmeninis vaizdas yra perduodamas per interneto tinklą, naudojant UTP kabelius ar WiFi technologijas. Maitinimas gali būti perduodamas tiesiogiai į maitinimo šaltinį arba per tą patį UTP kabelį, jei kameros palaiko POE (power over ethernet). Visos kameros ir įrašymo įrenginys yra sujungiami į tinklo šakotuvą, kuris yra prijungtas prie interneto maršrutizatoriaus. Tada kiekvienam prietaisui reikia atlikti kelis tinklo nustatymus ( IP adreso priskyrimas ir kitų identifikavimo atributų nustatymas). Įrenginyje vaizdas yra suspaudžiamas ir įrašomas į diską. Pagrindinis skirtumas, lyginant su analogine sistema yra tas, kad į įrenginį perduodamas vaizdas jau yra suskaitmenintas, todėl vaizdo apdorojimas yra lengvesnis įrašymo įrenginiui - jo nebereikia dekoduoti. Įrenginį taip pat galima prijungti prie monitoriaus arba vaizdo transliaciją stebėti tiesiogiai internetu.

  Pagrindiniai IP technologijos privalumai: itin aukštos raiškos galimybės, labai didelės sistemos išplėtimo galimybės tais pačiais kabeliais, pilnas kiekvienos kameros valdymas nuotoliniu būdu, galimybė IP kamerai veikti autonomiškai be įrašymo įrenginio, belaidžio perdavimo galimybės.

  Pagrindiniai IP technologijos trūkumai: aukštesnė kaina, diegimui ir priežiūrai reikalingi labiau kvalifikuoti specialistai, mažesni perdavimo atstumai, vaizdo vėlavimas.  

   

  Analoginės kameros (CVBS)

  Analoginės vaizdo stebėjimo kameros vaizdą įrašymo įrenginiams perduoda koaksialiniais kabeliais, o maitinimą kameroms galima perduoti tiesiogiai prijungiant prie maitinimo šaltinio. Arba galima naudoti keturgyslį kabelį, jis gali perduoti ir maitinimą ir vaizdą. Įrenginyje vaizdas yra suskaitmeninamas, suspaudžiamas ir įrašomas į kietąjį diską.Norint stebėti kamerų filmuojamą vaizdą, įrašymo įrenginį tereikia prijungti prie bet kokio monitoriaus. Taip pat įrašymo įrenginį internetiniu UTP kabeliu galima prijungti prie interneto maršrutizatoriaus ir vaizdą stebėti nuotoliniu būdu. Analoginė technologija jau yra atgyvenusi ir vis mažiau naudojama, kadangi perduodamas itin žemos raiškos vaizdas.