Prekių katalogas

Vaizdo stebėjimo kamerų rezoliucijos (raiškos)

 • Vaizdo stebėjimo kamerų rezoliucijos (raiškos)

  Vaizdo stebėjimo kameros šiais laikais gali turėti praktiškai neriboto dydžio rezoliucijas. Praktikoje jau naudojamos ir 30 megapikselių ir net 80 megapikselių rezoliucijos. Tačiau tai itin sudėtingos ir itin brangios daugiamatricinės kameros.
  Įprastiniam teritorijų ir patalpų stebėjimui šiuo metu naudojamos nuo 0,3 megapikselio iki 12 megapikselių raiškos. Raiška nebūtinai parodo stebėjimo kameros vaizdo kokybę, jautrumą šviesai ar kitas charakteristikas, tačiau tai lemia rodomo vaizdo dydį, kuris reiškia vaizdo detalumą. Kuo didesnė rezoliucija, tuo didesnis vaizdo detalumas. Kuo didesnė rezoliucija, tuo daugiau vaizdo taškų (pikselių) yra transliuojamame vaizde.
   

   

   

  Vaizdo stebėjimo kamerų rezoliucijos (raiškos) naudojamos šiomis dienomis:

  352x288 CIF – seniau tai buvo analoginių stebėjimo kamerų standartas. Šiai dienai jau visiškai atgyvenusi raiška. Ji naudojama nebent peržiūrai mobiliajame telefone, kad sutaupyti duomenų.

  720x576 D1 – tai analoginė raiška, kuri buvo 4 kartus didesnė nei CIF. Ilgą laiką tai buvo standartinė analoginių stebėjimo kamerų raiška, nes ji daugmaž atitiko analoginės televizijos raišką.

  960x576 960H – analoginė raiška. Išpopuliarėjus plačiaekraniams televizoriams ir monitoriams, D1 raiška tapo nepatogi, nes plačiaekraniame ekrane vaizdas tapo ištemptas. Dėl to standartinė analoginė raiška pakeista į platesnio formato rezoliuciją.

  1280x720 720p HD raiška (1 Mp/megapikselio). Tai šiuolaikinė standartinė analoginės HD technologijos (AHD) raiška. Taip pat plačiai naudojama panašių kitų technologijų - HD-CVI, TVI, taip pat IP kamerų.

  1280x960 960p HD raiška (1,3 Mp/megapikselio). Tai tokio pat pločio kaip 720p, tačiau aukštesnį vaizdą formuojanti raiška. Praktikoje ji naudinga, kai reikia aprėpti vertikaliai aukštesnį vaizdą.

  1920x1080 1080p Full HD raiška (2 Mp/megapikselių). Tai bene populiariausia šiai dienai raiška, kadangi dauguma televizorių, monitorių ir net mobiliųjų telefonų palaiko Full HD raišką. Vaizdas labai detalus ir raiškus. 1080p raiška naudojama HD analoginės technologijos (AHD) kamerose, taip pat panašiose kitose technologijose – HD-CVI, TVI. Taip pat tai labai populiari IP kamerų raiška.

  2048x1520 (3 Mp/megapikselių) – vis labiau populiarėjanti didesnė IP kamerų rezoliucija.

  2688x1520 (4 Mp/megapikselių) – IP kamerų plačiaekranė 3Mp formato versija.

  2560x1920 (5 Mp/megapikselių) – didelį detalumą leidžiantis pasiekti IP kamerų formatas. Tokia raiška jau leidžia gana stipriai priartinti, padidinti objektus vaizde, iš gana toli atpažinti žmonių veidus.

  3072x2048 (6 Mp/megapikselių) - IP kamerų plačiaekranė 5Mp formato versija.

  3840x2160 4K raiška (8 Mp/megapikselių) – tai naujos kartos televizijos raiška. Tai dar gana brangi technologija, taičiau kelių metų bėgyje tai greičiausiai bus įprasta IP kamerų raiška.

  4000x3000 (12 Mp/megapikselių) – itin didelė raiška siekiantiems didelio detalumo, naudojantiems itin sudėtingas vaizdo apdorojimo priemones.

  Kokios raiškos kameras pasirinkti namams/biurui/verslui stebėti?

  960H arba 720p raiška puikiai leis stebėti aplinką, patalpas. Iš 5-10 metrų atstumo sugebėsite atpažinti pažįstamus asmenis. Iš 2-3 metrų atstumo gerai matysite žmonių veidus.

  1080p Full HD raiška jau leis gerai matyti žmonių veidus iš 5 metrų atstumo. Pažįstamus žmones atpažinsite iš 10-15 metrų atstumo. Automobilio valstybinius numerius galėsite įžiūrėti iš 10 metrų atstumo. Šiuo metu Full HD raiškos kameros suteikia geriausią kainos ir kokybės santykį, kadangi tai pats populiauriausias formatas ir gamintojai gamina pačius didžiausius 1080p raiškos kamerų kiekius. Aukšto lygio detalumas ir gera kaina.

  3-4-5-6-8-12Mp rezoliucija. Kuo ji didesnė, tuo daugiau galimybių analizuoti matomą vaizdą – padidinti vaizdą neprarandant detalumo, stebėti automobilių valstybinius numerius iš didesnio atstumo, atpažinti žmonių veidus iš didesnio atstumo, matyti, ką rodo kompiuterio ekranas parduotuvėje, kokius banknotus skaičiuoja kasininkė banke ar parduotuvėje ir pan. Tačiau, kaip bebūtų, kuo didesnė rezoliucija, tuo brangesnė yra vaizdo stebėjimo sistema – kameros, įrašymo įrenginiai, tuo didesnių kietųjų diskų reikia, kadangi didelės raiškos kamerų vaizdui perduoti reikalingi dideli informacijos srautai.

   

  !!! Atstumų palyginimai yra pateikti apytiksliai vertinant kamerą su plačiakampiu 3,6mm objektyvu. Su kitokiais objektyvais galima pasiekti geresnius ar blogesnius atstumo rezultatus, kadangi raišką išsidalija į matomą vaizdą. Kuo vaizdas siauresnis, tuo objekto detalumas gaunasi didesnis. Taigi, jei naudosite kamerą su 12mm objektyvu, tuomet pateiktus atstumus galima dauginti iš 3.

   

  Vaizdo stebėjimo rezoliucijų iki 1080p (2Mp) palyginimas

   (Paspauskite ant nuotraukos, kad atidarytumete viso dydžio paveiksliuką ir vieną kartą paspaudę pelyte matysite originalų vaizdą)

   

  Vaizdo stebėjimo kamerų rezoliucijų iki 5Mp palyginimas

   (Paspauskite ant nuotraukos, kad atidarytumete viso dydžio paveiksliuką ir vieną kartą paspaudę pelyte matysite originalų vaizdą)Vaizdo kamerų raiška